מחשבון עמלת פרעון מוקדם

לקחת משכנתא בלי בירוקרטיה ובלי הפתעות? זה אפשרי!
המחשבון שלנו ידמה לכם את גובה ההחזרים וכמה נוכל לחסוך לכם על הדרך

לווה המעוניין לפרוע בבת אחת מסלולי משכנתא בריבית קבועה מחויב לשלם לבנק עמלת פרעון מוקדם. העמלה נועדה למנוע מהבנקים הפסד כספי כיוון שבעת החתימה על חוזה ההלוואה חושב הרווח העתידי בגין תשלומי ריבית עתידיים, עם זאת הבנקים מאפשרים ללווים לשלם את יתרת החוב שלהם בבת אחת.

ראוי לציין כי על פי צו הבנקאות, התשס"ב-2002 רשאים הבנקים לגבות עמלות שונות מלווה בגין פרעון מוקדם של המשכנתא, עם זאת בנק ישראל ערך שינויים בחישוב עמלת הפרעון בשנים האחרונות, לכן חשוב לפנות לגורם מקצועי ומנוסה בנושא כדי לקבל החלטה פיננסית נכונה ומשתלמת כלכלית. בעזרת מחשבון עמלת פרעון מוקדם תוכלו להעריך את גובה העמלה שעליכם לשלם לבנק במידה ותחליטו לפרוע את המשכנתא במלואה או בחלקה.

ממה מורכבת עמלת פירעון מוקדם?

עמלת פירעון מוקדם היא למעשה קנס המוטל על הלווה שמעוניין לפרוע בבת אחת מסלולי משכנתא בריבית קבועה. עמלת פרעון מוקדם מורכבת ממספר עמלות וקנסות- עמלה תפעולית, עמלת הפרשי מדד, עמלה בגין אי הודעה מראש והעמלה היקרה והמשמעותית ביותר היא עמלת היוון אותה מחשבים לפי נוסחה של בנק ישראל.

באמצעות ייעוץ מקצועי ניתן לחסוך בשיעור עמלת הפרעון המוקדם אם מקפידים על הוראה מוקדמת מראש ובכתב על הכוונה לפרוע את המשכנתא, יש להודיע לבנק לפחות 10 ימים מראש וכך ניתן לחסוך עמלה בשיעור 0.1% מהסכום הנפרע. עמלה תפעולית אינה משמעותית והיא יחסית זניחה, מדובר בכמה עשרות שקלים בלבד. כמו כן, ניתן לחסוך בגובה עמלת מדד ממוצע הנגבית בגין הפרשי מדד, לכן יש להעריך את השינוי הצפוי בגובה המדד ולפעול בהתאם.

כאמור, עמלת היוון היא העמלה המרכזית והמשמעותית ביותר עבור הלווה, באמצעות מחשבון עמלת פרעון מוקדם תוכלו לקבל הערכה קרובה יחסית לגובה הקנס שיש לשלם לבנק בגין פרעון מוקדם של ההלוואה. החישוב המדויק נעשה בבנק, המחשבון נועד לספק הערכה קרובה בלבד.

למידע נוסף בנושא מחשבון עמלת פרעון מוקדם ולייעוץ מקצועי השאר פרטים באתר. צוות המומחים של פורטל מאזן - מאזנים לך את המשכנתא, יחזור אליך בהקדם ויסייע לך לקבל החלטה נכונה ושקולה, ללא כל עלות והתחייבות מצדך.   

הכי חם ועדכני בתחום המשכנתא - קראו!

זוג צעיר בדירה בעכו במסגרת פרויקט מחיר למשתכן

מחיר למשתכן עכו

תוכנית מחיר למשתכן עכו מאפשרת לזכאים לרכוש דירה חדשה מקבלן בפרויקטים מרהיבים וייחודיים, ולהנות מהנחה משמעותית ממחירי השוק החופשי. עד כה הושלמו מספר מכרזים של

קראו בהרחבה »
זוג צעיר בדירה ממחיר למשתכן עפולה

מחיר למשתכן עפולה

העיר עפולה זוכה לצמיחה מהירה בשנים האחרונות, העיר מתחדשת ופורחת בזכות תנופת בנייה מסיבית ואדירה, והעיר צפויה לגדול בשנים הקרובות לאחר פתיחת רכבת העמק. תושבי

קראו בהרחבה »
מחשבונים נוספים לשימושכם:
הגולשים שלנו מספרים על התהליך:
"נעזרתי בכלכלני האתר, והשירות שקיבלתי היה ללא דופי, בטח שאמליץ בחום"
teacther1.png
מיכל עובדיה
בית חשמונאי
"היו לי הרבה חששות לפני לקיחת המשכנתא (לא הבנתי בזה כלום). עכשיו כשאני אחרי כל התהליך אני בטוחה שפעלתי נכון כשנעזרתי בכם! תודה!"
2-2.png
עינת שדה
תל אביב
"השימוש במחשבונים נתן לי אומדן על צפי החזרי המשכנתא שלי. בנוסף השירות שקיבלתי עד לקבלת הכסף היה נעים ומקצועי."
teacher2.jpg
פיני לוי
ראשון לציון