מחשבון משכנתא לעומת שכירות

לקחת משכנתא בלי בירוקרטיה ובלי הפתעות? זה אפשרי!
המחשבון שלנו ידמה לכם את גובה ההחזרים וכמה נוכל לחסוך לכם על הדרך

האם גם אתם מתלבטים מה עדיף לכם, לשכור דירה או לקנות נכס למגורים ולהתחייב למשכנתא גבוהה לעשרים שנה או יותר? ישראלים רבים בכל הגילאים מתלבטים האם כדאי להם לקנות דירה או שמא עדיף לשלם שכירות. זוהי למעשה החלטה כלכלית בעלת השלכות עצומות לכן גם אם חברים ומשפחה מסביב אומרים לכם כי תמיד כדאי לקנות דירה, יש לבדוק את הנושא על פי עובדות ונתונים פיננסיים, תוך התחשבות בפרמטרים רבים.

התלבטות שכיחה בענף הנדל"ן

כדאי לדעת כי השאלה האם לקנות או לשכור דירה היא התלבטות שכיחה בענף הנדל"ן בארץ, ובבתים רבים דנים בסוגיה זו, כך גם מומחים בתחום. כדי לדעת האם כדאי לכם להמשיך ולשלם שכירות או שעדיף לקנות דירה תוכלו להיעזר באנשי מקצוע, עם זאת באמצעות מחשבון משכנתא לעומת שכירות תוכלו לקבל תשובה מהירה בהתאם לפרמטרים כמו מהו מחיר הנכס, ההון העצמי שלכם, תקופת ההלוואה, שיעור הריבית של המשכנתא, גובה המדד השנתי הממוצע ופרמטרים נוספים, ביניהם גובה השכירות שאתם משלמים.

מה תפקידו של מחשבון משכנתא לעומת שכירות?

המחשבון נועד לסייע לזוגות המתלבטים בשאלה מה כדאי ועדיף עבורם, להמשיך ולשכור דירה או להתחייב למשכנתא ולרכוש נכס למגורים. חשוב לציין כי המחשבון הוא כלי פיננסי שנועד רק להשוות בין שתי האפשרויות ולאפשר לבני הזוג לקבל החלטה נכונה עבורם. יש פרמטרים רבים שחייבים לקחת בחשבון בעת קבלת החלטה חשובה כזו, לכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי ומנוסה כדי לקבל החלטה פיננסית מרחיקת לכת ולא מומלץ להסתמך רק על תוצאות המחשבון.

עם זאת, ניתן באמצעות המחשבון לבדוק האם כדאי לשלם שכירות וכך ניתן לעבור דירה מתי שרוצים מאחר ומי שרוכש נכס לרוב גר בדירה שנים ארוכות, עליו לשפץ את הנכס מספר פעמים, ויש המעדיפים חופש פעולה המאפשר להם לעבור בקלות. יש לזכור כי במקרים רבים ההחזר החודשי גבוה באלפי שקלים לעומת השכירות, לכן בני הזוג יכולים לחסוך ולהשקיע את ההון הפנוי באפיקי חיסכון שונים, אם הם ישקיעו בתבונה ומחירי הדירות לא יעלו בשיעור חד, יתכן במקרים מסוימים כי מצבם הכלכלי יהיה טוב יותר לעומת זוג שרכש דירה, למרות שבבעלותו נכס.

צוות המומחים של פורטל מאזן עומד לשירותכם, נשמח לסייע לכם לקבל משכנתא אטרקטיבית ולספק לכם מידע האם כדאי לכם לשכור או לרכוש דירה. הכנסו לאתר והיעזרו במחשבון משכנתא לעומת שכירות ובמחשבונים נוספים. 

הכי חם ועדכני בתחום המשכנתא - קראו!

זוג צעיר בדירה בעכו במסגרת פרויקט מחיר למשתכן

מחיר למשתכן עכו

תוכנית מחיר למשתכן עכו מאפשרת לזכאים לרכוש דירה חדשה מקבלן בפרויקטים מרהיבים וייחודיים, ולהנות מהנחה משמעותית ממחירי השוק החופשי. עד כה הושלמו מספר מכרזים של

קראו בהרחבה »
זוג צעיר בדירה ממחיר למשתכן עפולה

מחיר למשתכן עפולה

העיר עפולה זוכה לצמיחה מהירה בשנים האחרונות, העיר מתחדשת ופורחת בזכות תנופת בנייה מסיבית ואדירה, והעיר צפויה לגדול בשנים הקרובות לאחר פתיחת רכבת העמק. תושבי

קראו בהרחבה »
מחשבונים נוספים לשימושכם:
הגולשים שלנו מספרים על התהליך:
"נעזרתי בכלכלני האתר, והשירות שקיבלתי היה ללא דופי, בטח שאמליץ בחום"
teacther1.png
מיכל עובדיה
בית חשמונאי
"היו לי הרבה חששות לפני לקיחת המשכנתא (לא הבנתי בזה כלום). עכשיו כשאני אחרי כל התהליך אני בטוחה שפעלתי נכון כשנעזרתי בכם! תודה!"
2-2.png
עינת שדה
תל אביב
"השימוש במחשבונים נתן לי אומדן על צפי החזרי המשכנתא שלי. בנוסף השירות שקיבלתי עד לקבלת הכסף היה נעים ומקצועי."
teacher2.jpg
פיני לוי
ראשון לציון